Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami

Jelita są w naszym organizmie bardzo ważne, ponieważ nie tylko trawią pokarm, ale również pozwalają do naszego ciała przenikać witaminom oraz minerałom, które wraz z pożywieniem dostarczamy. Warto więc dowiedzieć się jak optymalnie należy o nie dbać, aby stale zachowywały swoją formę i nie sprawiały nam problemów.
Po co stosować oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami?
Otóż na samym początku należy powiedzieć, że jeśli jelita będą oblepione kamieniami kałowymi, to będą miały upośledzone funkcje wchłaniania wszystkich substancji odżywczych, które będziemy chcieli dostarczać wraz z pokarmem. Co więcej, warto podkreślić, że zanieczyszczone ściany jelita grubego stają się idealnym miejscem do tego, aby mogły się tam rozwijać bakterie. Niszczą one naturalną florę jelita i często mogą powodować powstawanie biegunek przewlekłych.
Należy również wspomnieć o tym, że jelita, które przeciążone są znacznie masami malowymi mogą się odkształcać i tym samym powoduje to powstawanie bolesnych uchyłek. Najczęściej w takim przypadku ląduje się na oddziale chirurgicznym w szpitalu, gdzie przeprowadzona jest operacja. Wniosek jest więc tylko jeden, czyli zdrowe jelita gwarantują nam pełne zdrowie i prawidłowe dostarczanie substancji odżywczych.
Jakie metody na oczyszczanie jelita grubego warto stosować?
Jednym z najbardziej znanych sposób jest oczywiście znana wszystkim lewatywa, niemniej jednak jest to najbardziej radyklane wyjście. Można ją przeprowadzić w warunkach domowych, pod warunkiem, że posiadasz: olej roślinny, 2-3 litry ciepłej wody, sok z cytryny oraz irygator. Najlepsza temperatura wody to taka, która będzie odpowiadała temperaturze Twojego ciała.
Dość ciekawym wyjściem jest również jedzenie suszonych owoców. Bardzo dobrze sprawdzają się śliwki, morele czy daktyle. Możesz także jeść codziennie rano i wieczorem pomarańcze. Jednakże nie zawsze musi się to sprawdzać u każdej osoby, więc najlepiej jest po prosty spróbować na sobie.
Obecnie wiele osób chwali sposób, który opisany został w książce Michała Tombaka. Polega to na tym, że rano zalewamy kilka sztuk suszonych śliwek wrzątkiem, a następnie wszystko przykrywamy. Wieczorem wypijamy powstałą ciecz, a śliwki zjadamy. Z kolei wieczorem zalewamy następną porcję, która leżakuje do rana i wtedy ją zjadamy. Optymalny czas takowej kuracji to około 10-14 dni.
Warto jednak na co dzień uważać na to czy jemy zdrowo i nie zapychajmy naszego organizmu i jelit niepotrzebnym „śmieciowym” jedzeniem, które może powodować wiele dolegliwości i schorzeń.

Dodaj komentarz