Dlaczego wypadają nam włosy?

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, są sposobem na wyrażenie siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie należy się tym martwić. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do zmartwień. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego się pojawia? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem naprawdę powszechny
Łysienie to po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje obecnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie atakuje ona wyłącznie dorosłych mężczyzn. Z łysieniem zmagają się również kobiety, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej jej powierzchni. Łysienie to szereg konsekwencji nie tylko natury estetycznej.

Jak utrata włosów na nas wpływa?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie musimy wspomnieć, że jest to ogromny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje bardzo mocno obniżona. Taka gwałtowna zmiana wyglądu prowadzi bardzo często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet zrezygnować z aktywności zawodowej. Osoby łysiejące unikają spotkań z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak błahych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak ważne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Co jest powodem łysienia?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że trudno wskazać jedną przyczynę utraty włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-za mało kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem dotykającym osoby cierpiące na choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do znacznej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten rodzaj łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, jest nieuleczalne. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie leczenie może istotnie spowolnić postęp choroby.

Odpowiednie podejście do leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które wydawane są bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, nasilając wypadanie włosów. Dlatego tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko właściwie postawiona diagnoza i odpowiednio dobrane preparaty dają szansę na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych i stymulujących. Bardzo dobrze sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od pewnego czasu robi furorę nie tylko, jeśli chodzi o leczenie łysienia. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz sprawia, że inne metody są jeszcze bardziej skuteczne. Metodą, która także przynosi zaskakująco dobre efekty jest laseroterapia. Jest ona stosowana nie tylko w leczeniu łysienia, ale również licznych chorób neurologicznych. Jeżeli łysienia nie udało się w porę zatrzymać, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg , który sprawi, że włosy na głowie znowu się pojawią.

Łysienie to poważny problem, którego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Może borykać się z nim każdy niezależnie od tego ile ma lat. Tym, co ważne jest w jego leczeniu jest systematyczność oraz szybko podjęta terapia. Tylko wówczas można mieć nadzieję, że wypadanie włosów uda się zatrzymać.

Dodaj komentarz